امروز : چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ برابر است با Wednesday 26 June 2019 | درباره ما | تماس با ما

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

سایت اخبار استان قزوین | اخبار قزوین

انتخابات | انتخابات قزوین | سایت انتخابات قزوین | اخبار انتخابات شورا قزوین

استانداری قزوین | سایت استانداری قزوین

اخبار بوئین زهرا

اخبار قزوین

خبر قزوین

دانشگاه آزاد بوئین زهرا

شبکه اجتماعی

کلوپ

وبلاگ

 • تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۶ ۹:۴۸:۱۷ | کد خبر : 44832
 • مدیرکل نوسازی مدارس استان قزوین:
  مدیرکل نوسازی مدارس استان قزوین گفت: 451 فضای آموزشی در سطح استان نیاز به تخریب و بازسازی دارد.

  به گزارش سرویس اجتماعی تاک پرس، عسگرعلی جوانبخت مدیرکل نوسازی مدارس استان قزوین در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت نوزدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز در مدرسه شاهد بهشتیان برگزار شد، اظهارکرد: این جشنواره با رویکرد ایمن سازی مدارس در ۱۴ منطقه شهرستانی برگزار شده است.

  وی با اشاره به اهمیت سند تحول بنیادین آموزش و پرورش افزود: این سند از سال ۹۲ هدفگذاری شده و در واقع راهبردها و سیاست‌های آموزش و پرورش را مشخص کرده است.

  این مسوول با بیان اینکه احداث و تجهیز مدارس با تاکید بر اجرای معماری ایرانی اسلامی است، ادامه داد: نوسازی و ایمن سازی مدارس، استاندارد سازی فضا و واحدهای آموزشی و بهره‌مندی از فناوری‌های نوین در این زمینه از راهبردها و سیاست‌های سازمان است.

  جوانبخت عنوان کرد: اداره کل نوسازی مدارس حدود  ۲ هزار ۲۰۹ واحد آموزشی فعال شهری و روستایی در سطح استان دارد که از این تعداد یکهزار و ۸۷۲ مورد شامل فضاهای آموزشی و هزار و ۴۶۰ مورد ساختمان آموزشی می‎‌باشد.

  مدیرکل نوسازی مدارس استان قزوین با بیان اینکه ۴۵۱ فضای آموزشی در سطح استان نیاز به تخریب و بازسازی دارد، اضافه کرد: از تعداد کل فضاهای آموزشی استان نیز ۶۹۳ فضا دارای استحکام‌ است اما ۷۲۸ فضا به مقاوم سازی و بهسازی نیاز دارد.

  ۳ هزار و ۸۱۰ کلاس درس در استان نیازمند استاندارسازی گرمایشی هستند

  وی با اشاره به اجرای طرح استاندارسازی گرمایشی در مدارس استان گفت: این طرح از سال ۹۲ آغاز شده که تاکنون توانستیم هزار و ۷۴۲ کلاس درس را به استانداردسازی گرمایشی مجهز کنیم و در حال حاضر حدود ۳ هزار و ۸۱۰ کلاس در استان به اجرای این طرح نیاز دارند.

  جوانبخت اظهار کرد: طی سفر ریاست جمهوری حدود  ۱۰ پروژه با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد در نظر گرفته شد که سال گذشته ۱۰ میلیارد آن تحقق یافت و امیدواریم در سال جدید نیز ۱۰ میلیارد باقی مانده نیز تخصیص داده شود.

  مدیرکل نوسازی مدارس استان قزوین اضافه کرد: سعی داریم ۸۰ درصد پروژه‌های سفر دولت را تا مهرماه آماده بهره‌برداری کنیم که شامل افتتاح هنرستان ۶ کلاسه شاهین تپه بویین زهرا، ۶ کلاسه ابتدایی خوزنین، ۱۰ کلاسه ابتدایی حمدالله رحمانی در تاکستان، ۱۲کلاسه شبانه روزی خاکعلی  و ۱۲کلاسه متوسطه مهرگان می‌باشد.

  وی با بیان اینکه طبق استاندارد جهانی از هر ۱۰۰ هزار جمعیت ۲۰ هزار نفر دانش آموزان هستند، گفت: طبق این استاندارد اگر ۱۰۰ هزار نفر در مساکن مهر شهرک مهرگان سکونت یابند با در نظر گرفتن کلاس‌های ۳۰ نفری به ۶۶۶کلاس درس یعنی ۵۷ مدرسه در این شهرک نیازمند هستیم.

  این مسوول با بیان اینکه در حال حاضر ۸ هزار نفر جمعیت دانش‌آموزشی در مهرگان داریم، توضیح داد: در حال حاضر در شهرک مهرگان ۱۸پروژه در دست اجراست که ۱۲ پروژه تحویل داده شده  و ۲ پروژه در حال تکمیل است و ۴ پروژه دیگر برای این شهر هدفگذاری شده که تا پایان سال آغازخواهند شد.

  مدیرکل نوسازی مدارس استان قزوین خبر داد: مسکن مهر در شهرستان‌های آبیک، تاکستان و البرز هرکدام به ۲ واحد آموزشی نیازمند هستند.

  وی خاطرنشان کرد: در برخی شهرهای اقماری مانند محمودآباد، اقبالیه، شریف آباد، بیدستان و ناصرآباد وضعیت واحدهای آموزشی بحرانی است به طوریکه اگر سال گذشته ۲ مدرسه ساخته نمی‌شد ما به مدارس سه شیفت نیاز داشتیم  لذا هر منطقه به ساخت ۴ مدرسه نیاز دارد.

  جوانبخت بیان کرد: سهم آموزش و پرورش در اعتبارات، تملک و دارایی در سال ۸۲ از ۲۲ درصد به ۱۶درصد کاهش یافته که باید به ۲۲درصد برسد و لازمه این امر توجه مسوولین به بحث آموزش است.

  این مسوول از افتتاح ۲ واحد آموزشی برای شهر اقبالیه در اردیبهشت ماه خبرداد و گفت: به مسوولین اطمینان خاطر می‌دهیم که به این توانمندی رسیده‌ایم که اگر هر کجا معضلی در ارتباط با فضای آموزشی داشته باشند، می‌توانیم ظرف ۸۵روز مدرسه ۱۲ کلاسه تحویل دهیم.

  مدیرکل نوسازی مدارس استان قزوین ابراز کرد: مسکن وشهرسازی با توجه به مشارکتی که در امر ساخت مدارس مهرگان دارد نیز پذیرفته‌ است تا یک سوم هزینه‌ها را تقبل کنند و ما از بانک‌ها و سایر موسسات نیز انتظار داریم که در این امر ما را یاری کنند.

  جوانبخت با اشاره به اینکه۳۰ درصد از فضاهای آموزشی با مشارکت خیرین ساخته شده است، گفت: سال گذشته خیرین مدرسه ساز ۱۲ میلیارد تعهد کردند که ۸ میلیارد از آن تحقق یافت و در سال جاری نیز با وجود عدم برگزاری جشنواره تاکنون حدود ۳ میلیارد تعهد و تحقق یافته است که امیدواریم به ۱۲میلیون تومان برسد.

  انتهای پیام/

  شاخص

  برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تاک پرس در تلگرام شوید.
 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "بیش‌‎از ۴۵۰ فضای آموزشی استان به تخریب و بازسازی نیاز دارد"

  نظرات